Przejdź do głównej zawartości

"Ciemna strona" - Tarryn FisherTytuł: "Ciemna strona"
Tytuł oryginału: "Mud Vein"
Autor: Tarryn Fisher
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 8 listopada 2017
Liczba stron: 320

Człowiek nigdy nie przestaje widzieć tego, co postrzega jako część samego siebie.


Senna Richards, popularna pisarka, pewnego dnia budzi się w chacie na odludziu. Już po chwili wie, że została odurzona i porwana. Co gorsze, okazuje się, że nie tylko ona została zamknięta w opuszczonym domu. Isaac jest lekarzem i kiedyś wiele go z Senną łączyło. Dziś woleli by żyć z dala od siebie. Jednak komuś bardzo zależy, aby spędzili czas razem. Z domu nie da się wyjść, za oknami widać tylko śnieg, a spiżarnia jest zapchana jedzeniem. Czyżby ktoś chciał trzymać ich tam kilka miesięcy, lat? Senna próbując dociec kto i dlaczego ich porwał,  musi powrócić do bolesnej przeszłości. Czy uda im się wydostać z pułapki zanim skończą im się zapasy?
Ludzie kłamią. Wykorzystują cię i kłamią, przez cały czas wciskają ci kity o swojej lojalności i o tym, że cię nigdy nie zostawią. Nikt nie może tego obiecać, bo życiem – tak jak pogodą – rządzą nieustanne zmiany.
 "Ciemna strona" to moje kolejne spotkanie z twórczością Tarryn Fisher i kolejny raz czuję się "rozwalona" emocjonalnie. Czytałam książkę z ogromnym niedowierzaniem i sto razy zmieniałam swoją wizję zakończenia. Spodziewałam się mocnej pozycji, jak na autorkę przystało i zdecydowanie się nie myliłam. Fabuła tej książki jest całkowicie nieprzewidywalna i wciąga od pierwszych stron. Pomysł na spersonalizowane więzienie był strzałem w dziesiątkę.Pokój z karuzelą przypomina ważne wydarzenie z życia Senny i Isaaca (tylko kto oprócz nich, znał te wspomnienie???), pełna spiżarnia jedzenia zwiastująca długi pobyt w chacie (ktoś chce, aby przeżyli?) i brak okien z jednej strony budynku (dlaczego?). Każde kolejne fakty pojawiają się nagle i zmieniają naszą wizję całej historii. Poznajemy bliżej bohaterów, ich przeszłość, obawy i pragnienia.
Ludzie zawsze będą się bali przemawiać tak głośno jak książka. Właśnie dlatego pisarze tworzą- aby mówić. Aby ofiarować myślom skrzydła i sprawić, by najbardziej ulotne i intymne uczucia stały się również udziałem innych.
Książka podzielona jest na trzy rozdziały. W pierwszym poznajemy teraźniejszą sytuację, czyli to co dzieje się w chacie na zimowym odludziu. Jest to w pewnym sensie wprowadzenie do przeszłości głównych bohaterów. Ten rozdział pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi i odczuwamy ogromny niedosyt. Rozdział drugi to retrospekcja do dnia, który zmienił życie Senny. Jest to też dzień, w którym główni bohaterzy poznali się. To właśnie w tym rozdziale otrzymujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Zaczynamy rozumieć postępowanie Senny. Niestety, dla mnie, był to najnudniejszy rozdział z całej książki. Chciałam jak najszybciej poznać dalsze losy porwanych bohaterów. Na szczęście ostatni rozdział przenosi nas ponownie do chatki na odludziu. Zakończenie całej historii zaskoczyło mnie. Nie spodziewałam się, tego, kto był porywaczem. Nie ukrywam, że do dziś (a minęło już kilka dni od dnia, gdy skończyłam czytać książkę) nie rozumiem powodu porwania. Brakowało mi też rozwinięcia kilku innych wątków, ale mimo tego książka sprawiła, że miałam "ciary" na plecach. Kilka nocy po przeczytaniu towarzyszyły mi koszmary i wracałam myślami do historii Senny i Isaaca. Muszę przyznać, że Tarryn Fisher po raz kolejny "zrobiła robotę". Ten thriller polecam każdemu kto lubi być zaskakiwany. Po przeczytaniu tej pozycji, na pewne tematy już zawsze będziemy patrzeć inaczej.
Być może prawdopodobieństwo odnalezienia wszystkich swoich bratnich dusz jest bardzo niewielkie. Czasami jednak masz szczęście i spotykasz jedną z nich. Od razu to czujesz. I nie chodzi o to, że postanawiasz kochać taką osobę pomimo jej wad i dzielących was różnic, ale po prostu kochasz ją, w ogóle się o to nie starając. Kochasz jej wady.
Książkę przeczytałam w ramach Book Tour organizowanego przez przesympatyczną Klaudię. Tutaj znajdziecie jej bloga, na którego Was serdecznie zapraszam.
Prawda jest dla umysłu. Kłamstwa są dla serca.

Komentarze

 1. Cudne zdjęcia! *o*
  Mam w planach tę książkę :D
  Buziaki! ;* Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze styczności z tą autorką, "Bad mommy" wciąż czeka na półce, ale to kolejna zachęcająca recenzja, więc pewnie prędzej czy później po nią sięgnę :)

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Do tej pory czytałam tylko "Bad mommy" tej autorki, a "Ciemnej strony" jestem bardzo ciekawa. Jest to moje must read, więc może na początku roku nadejdzie jej czas;)

  Pozdrawiam,
  korczireads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#Instaserial o ślubie - nie uwierzysz, że to działo się naprawdę

Tytuł: "#Instaserial o ślubie" Autor: Nicole Sochacki - Wójcicka Wydawnictwo: Roger Publishing Rok wydania: 2017
Liczba stron: 253


Ta książka tak naprawdę nie opowiada tylko o ślubie. Samego ślubu jest w niej niewiele. Nicole opisuje w niej swoje przygody, które przeżywała przed poznaniem Kuby. Pokazuje co by było gdyby. Wraca wspomnieniami do czasów odległych i jednocześnie przedstawia przygotowania do ślubu. Gdy wszystko już zaplanowane, wydawałoby się, że nic nie może zepsuć tego wyjątkowego dnia. A jednak, uparta teściowa postawi na swoim, przyszły mąż powie kilka słów za dużo i Nicole zaczyna wątpić, czy ten ślub ma sens. Czy ślub dojdzie do skutku? A może przerażona zachowaniem Kuby Nicole ucieknie z przed ołtarza? 

Znacie Mamęginekolog? Tak, to wspaniała ginekolog, która walczy o prawa kobiet w ciąży, pisze rewelacyjne posty medyczne i właśnie wydała drugą książkę. I to nie byle jaką." #Instaserial o ślubie" to kolejna pozycja autobiograficzna napisana przez Nic…

Warszawo, jak reagujesz na kobiety ciężarne?

Tym razem nie będę mówić o książkach. Razem z moimi koleżankami ze studiów musiałyśmy zrobić eksperyment społeczny, w formie filmu na zaliczenie przedmiotu - psychologii. Zdecydowałyśmy się zbadać zachowanie warszawiaków, a dokładniej to jak traktują oni kobiety ciężarne w komunikacji miejskiej. 29 kwietnia wyruszyłyśmy do Warszawy wyposażone w kamerki i poduszkę (symulowany brzuch ciążowy) oraz przypinkę od MamyGinekolog.  Na dworze był upał, momentami nawet 30 stopni.Przez kilka godzin jeździłyśmy różnymi środkami komunikacji miejskiej (metro, tramwaje) i obserwowałyśmy zachowanie ludzi. To co dostrzegłyśmy zszokowało nas. Postanowiłam, więc opisać cały eksperyment na blogu, gdyż niestety moje koleżanki nie zgodziły się na publikację stworzonego przez nas filmu. Postaram się jednak w pełni oddać, to co udało nam się pokazać.

Nasz eksperyment podzieliłyśmy na 3 etapy. W każdym z nich wystąpiła inna kobieta ciężarna w różnym okresie ciąży. Pierwsza (X) z nich miała bardzo duży i z da…

"Pocałunek cesarza" - Sylwia Bachleda PRZEDPREMIEROWO

Tytuł: "Pocałunek cesarza"
Autor: Sylwia Bachleda
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 436
Rok wydania: 2018

-Wybacz mi, Charlotte... - zaczął powoli, a ja czułam, że tracę grunt pod nogami. Nie chciałam słuchać, co ma mi do powiedzenia. -Niestety, to był nasz ostatni pocałunek. Za chwilę wyjeżdżam. Życzę ci dużo szczęścia... - przerwał. - I miłości...
Dziewiętnastowieczna Francja, piękna Charlotte oczekuje na powrót dawno niewidzianego narzeczonego Victora. Niestety mężczyzna dostaje posadę u samego cesarza i opuszcza kobietę na zawsze. Charlotte cierpi, jej złamane serce potrzebuje kogoś, kto je uleczy. Młoda kobieta poznaje sympatycznego przyszłego lekarza Franciszka. Po pewnym czasie ich przyjacielska relacja przeradza się w coś głębszego. Niestety, sielski spokój zaburza list od Victora i zaproszenie na bal od samego cesarza. Jak wiadomo, cesarzowi nie wolno odmawiać, więc Charlotte wyrusza do Wersalu. Czy jej miłość z Victorem będzie miała szansę się odrodzić? A może …