Przejdź do głównej zawartości

Doceń swoje życie, bo jest piękneTytuł: "Życie jest piękne"
Autor: Natalia Murawska
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 316


Doceniasz swoje życie? Robisz wszystko, aby nie było nudne? Planujesz kolejne etapy? Masz marzenia i hobby. Nie myślisz nad tym, że w jednej chwili świat może ci się zawalić. Wszystkie negatywne myśli odpychasz od siebie. Uważasz, że nie warto zaprzątać nimi głowy. Wiesz co? To wszystko jest do czasu. Pewnego dnia nastąpi w twoim życiu zwrot o 180०. Nie wiesz jednak, kiedy to będzie i nie możesz się przygotować."Życie jest suką. Właśnie wtedy to do mnie dociera. To cholernie niesprawiedliwe, ale tak właśnie życie traktuje ludzi. Niesprawiedliwie i bez cackania."

Cornelia ma 17 lat.Wiedzie spokojne życie. Wolny czas spędza z najlepszą przyjaciółką Natalie. Gdy pewnego dnia idzie na rutynowe badania, nawet nie myśli, że od tej pory jej życie się zmieni. Diagnoza? Białaczka. Brzmi jak wyrok. Tego dnia Cor zaczyna marzyć tylko o jednym. O pięknym życiu. Czy uda jej się spełnić to marzenie?


Książka w bardzo delikatny, ale jednocześnie dosadny sposób porusza jeden z tematów tabu. Rak, te słowo przeraża każdego. A siedemnastolatka przeraża podwójnie. Mając naście lat marzymy o wielkiej miłości, podróżach, przyjaźni. Wybiegamy daleko w przyszłość, a choroby są dla nas odległe. One nas nie dotyczą. Cornelia była typową nastolatką i informacja o białaczce całkowicie odmieniła jej patrzenie na świat. Dziewczyna przestała marzyć, a zaczęła dostrzegać wiele, dotąd niewidocznych ,plusów swojego życia. Zrozumiała, że jedyne czego pragnie to piękne życie i od dnia diagnozy tylko do tego dąży.Jednocześnie jej przyjaciółka Natalie doświadcza kolejnych złych chwil. Jej matka znowu popada w alkoholizm, a ona podejmuje decyzję, która wpłynie na całe jej życie. W życiu obu przyjaciółek pojawia się miłość, która sprawia, iż ich życie staje się piękniejsze.

"Od zawsze uwielbiam gwiazdy. Zawsze są, nawet gdy ich nie widać, nawet gdy nie patrzymy w niebo. One tam są. Niezmienne, piękne i wieczne. Rozjaśniają nawet najciemniejszą noc. Są drogowskazami na drodze życia. Miliony malutkich przyjaciół."

Styl pisania autorki jest bardzo przyjemny i dzięki niemu książkę czyta się bardzo szybko. Fabuła wciąga. Bardzo spodobał mi się pomysł na zaczynanie każdego rozdziału cytatami. Pozycja przepełniona jest wieloma cennymi radami, które pomogą czytelnikowi dostrzeć, że jego życie jest piękne. Książka wiele razy wzrusza do łez, w innej scenie powoduje uśmiech na twarzy czytelnika. Każdy kolejny rozdział czytałam z zaciekawieniem, a zakończenie było idealne.


"Niewłaściwe słowo w ciągu zaledwie chwili może zniszczyć życie, może zadać niewyobrażalny ból. Słowo, które dla jednego może nic nie znaczyć, innego może rozsypać na milion kawałeczków. Słowo jest niebezpieczne, bo nie zdajemy sobie sprawy z jego potęgi. A ono rośnie, dojrzewa, a potem ktoś je wypowiada..."


Ta pozycja nauczyła mnie wiele. Wpłynęła na moją psychikę bardzo mocno. Sama jestem teraz częstą bywalczynią lekarskich gabinetów. Wiele razy miałam dość i wściekałam się na swoje życie. Ta książka pomogła mi przetrwać jeden z najtrudniejszych momentów życia. Na pewno będę do niej wracać bardzo często. Dziękuję autorce, że napisała tak wspaniałą książkę z tak wieloma przesłaniami. To dzięki słowom zawartym w tej pozycji, nadal walczę o piękne życie. Aby cokolwiek napisać o tej książce potrzebowałam wiele czasu. I nawet teraz wiem, że nie potrafię ubrać w słowa uczuć, które ta pozycja na mnie wywarła. 

Przeczytana w idealnym momencie życia zostanie ze mną na zawsze.

Za egzemplarz dziękuję autorce Natalii Murawskiej i wydawnictwu Novae Res.


Komentarze

 1. Wow, bardzo ładna recenzja. Wiele zawiera.
  Ksiązki nie czytałam, ale już o niej słyszałam i mam w planach.
  Miłego dnia, pozdrawiam
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mignęła mi okładka tej książki, ale nie wiedziałam, że porusza taką tematykę. Z chęcią po nią sięgnę.

  Pozdrawiam :)
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chętnie sięgnę po tę książkę w najbliższym czasie.

  Pozdrawiam,
  books-hoolic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#Instaserial o ślubie - nie uwierzysz, że to działo się naprawdę

Tytuł: "#Instaserial o ślubie" Autor: Nicole Sochacki - Wójcicka Wydawnictwo: Roger Publishing Rok wydania: 2017
Liczba stron: 253


Ta książka tak naprawdę nie opowiada tylko o ślubie. Samego ślubu jest w niej niewiele. Nicole opisuje w niej swoje przygody, które przeżywała przed poznaniem Kuby. Pokazuje co by było gdyby. Wraca wspomnieniami do czasów odległych i jednocześnie przedstawia przygotowania do ślubu. Gdy wszystko już zaplanowane, wydawałoby się, że nic nie może zepsuć tego wyjątkowego dnia. A jednak, uparta teściowa postawi na swoim, przyszły mąż powie kilka słów za dużo i Nicole zaczyna wątpić, czy ten ślub ma sens. Czy ślub dojdzie do skutku? A może przerażona zachowaniem Kuby Nicole ucieknie z przed ołtarza? 

Znacie Mamęginekolog? Tak, to wspaniała ginekolog, która walczy o prawa kobiet w ciąży, pisze rewelacyjne posty medyczne i właśnie wydała drugą książkę. I to nie byle jaką." #Instaserial o ślubie" to kolejna pozycja autobiograficzna napisana przez Nic…

Warszawo, jak reagujesz na kobiety ciężarne?

Tym razem nie będę mówić o książkach. Razem z moimi koleżankami ze studiów musiałyśmy zrobić eksperyment społeczny, w formie filmu na zaliczenie przedmiotu - psychologii. Zdecydowałyśmy się zbadać zachowanie warszawiaków, a dokładniej to jak traktują oni kobiety ciężarne w komunikacji miejskiej. 29 kwietnia wyruszyłyśmy do Warszawy wyposażone w kamerki i poduszkę (symulowany brzuch ciążowy) oraz przypinkę od MamyGinekolog.  Na dworze był upał, momentami nawet 30 stopni.Przez kilka godzin jeździłyśmy różnymi środkami komunikacji miejskiej (metro, tramwaje) i obserwowałyśmy zachowanie ludzi. To co dostrzegłyśmy zszokowało nas. Postanowiłam, więc opisać cały eksperyment na blogu, gdyż niestety moje koleżanki nie zgodziły się na publikację stworzonego przez nas filmu. Postaram się jednak w pełni oddać, to co udało nam się pokazać.

Nasz eksperyment podzieliłyśmy na 3 etapy. W każdym z nich wystąpiła inna kobieta ciężarna w różnym okresie ciąży. Pierwsza (X) z nich miała bardzo duży i z da…

"Pocałunek cesarza" - Sylwia Bachleda PRZEDPREMIEROWO

Tytuł: "Pocałunek cesarza"
Autor: Sylwia Bachleda
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 436
Rok wydania: 2018

-Wybacz mi, Charlotte... - zaczął powoli, a ja czułam, że tracę grunt pod nogami. Nie chciałam słuchać, co ma mi do powiedzenia. -Niestety, to był nasz ostatni pocałunek. Za chwilę wyjeżdżam. Życzę ci dużo szczęścia... - przerwał. - I miłości...
Dziewiętnastowieczna Francja, piękna Charlotte oczekuje na powrót dawno niewidzianego narzeczonego Victora. Niestety mężczyzna dostaje posadę u samego cesarza i opuszcza kobietę na zawsze. Charlotte cierpi, jej złamane serce potrzebuje kogoś, kto je uleczy. Młoda kobieta poznaje sympatycznego przyszłego lekarza Franciszka. Po pewnym czasie ich przyjacielska relacja przeradza się w coś głębszego. Niestety, sielski spokój zaburza list od Victora i zaproszenie na bal od samego cesarza. Jak wiadomo, cesarzowi nie wolno odmawiać, więc Charlotte wyrusza do Wersalu. Czy jej miłość z Victorem będzie miała szansę się odrodzić? A może …