Przejdź do głównej zawartości

"Zimowe serca" - Belinda Jones
Tytuł: "Zimowe serca"
Tytuł w oryginale: "Winter Wonderland"
Autor: Belinda Jones
Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: listopad 2017(wydanie drugie)
Liczba stron: 350

Czasem chce się cofnąć czas, chce się, żeby życie toczyło się inaczej. Ale życzyć sobie czegoś, co jest absolutnie niemożliwe - to zmarnowane życzenie.

Krista Carter razem z przyjaciółką prowadzi bloga podróżniczego Va-Va-Vacation! i bardzo dużo podróżuje. Tym razem planuje zrobić reportaż o Zimowym Karnawale, który odbywa się w Quebecu. Pierwszą noc spędza w lodowym hotelu, ale zimno i niewygodne wykonane z lodu łóżko, są dla niej argumentem na przeprowadzkę do zwykłego Hiltona. Po zimowym miasteczku oprowadza ją Annique, a zdjęcia do reportażu robi Gilles. Zwiedzając miasto Krista poznaje wiele tradycji, karnawałowych zabaw i przesympatycznych ludzi. Pewnego dnia kobieta ulega małemu wypadkowi i dzięki niemu poznaje tajemniczego mężczyznę. Jacques nazywany jest przez mieszkańców Człowiekiem Wilkiem. Jakie tajemnice skrywa mężczyzna? Czy Krista będzie miała okazję poznać go bliżej?Każdy tutaj, w Quebecu patrzy na Ciebie w taki sposób, jakby naprawdę Cię widział.


"Zimowe serca" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Belindy Jones. Była to jednak pozycja, którą chciałam przeczytać tej zimy. Zwróciła moją uwagę głównie okładką. Ale jak się okazało treść ma równie piękną. Mimo, iż nie jest to literatura wysokich lotów, to ta książka już zawsze będzie bliska mojemu sercu. Doskonale rozumiałam Kristę i przez całą książkę kibicowałam jej, aby odnalazła szczęście. Ta książka to nie tylko zimowy romans, ale również dobra podróżnicza pozycja. Czytając, poznajemy kolejne ciekawe do odwiedzenia miejsca, smakowite potrawy i mnóstwo zimowych atrakcji. Opisy są tak interesujące, że sama zapragnęłam odwiedzić tą zimową krainę. Ta pozycja to też zbiór ludzkich historii. Każdy z bohaterów ma swoją przeszłość, ale nie każdy umie sobie z nią poradzić. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Jest to prawdziwa zimowa pozycja i na pewno o wiele przyjemniej czyta się ją zimą niż latem. Fabuła wciąga i czytający chce, aby książka trwała i trwała. Kolejny raz czuję, że chciałabym poznać dalsze losy bohaterów. Zobaczyć jak potoczyło się ich życie.
Do czytania tej pozycji polecam przygotować sobie ciepły kocyk, dobre ciacho i pachnącego grzańca.Na pewno dzięki temu lepiej wczujemy się w zimowy klimat.Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu W.A.B.

Komentarze

 1. Ciekawi mnie ta książka. Może nie w tym roku, ale za rok myślę, że przeczytam :)

  zabookowanyswiatpauli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Już mam długą kolejkę świątecznych książek na ten rok, więc nie wiem, czy znajdę na nią czas. A chciałabym, bo wydaje się naprawdę ciekawa i klimatyczna;) może, może...:)

  Pozdrawiam,
  korczireads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Już nie mogę się doczekać, kiedy ta pozycja do mnie dotrze - mam nadzieję, że już wkrótce, bo jestem jej bardzo ciekawa ❄️💖

  she__vvolf ❄️🐺

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam bardzo podobne odczucia, spodobało mi się, że nie jest to zwykły romans oraz sposób, w jaki autorka połączyła wiele wątków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi naprawdę dobrze. Mam teraz ochotę na takie książki i chętnie sięgnę po tą. :D
  pozdrawiam, polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#Instaserial o ślubie - nie uwierzysz, że to działo się naprawdę

Tytuł: "#Instaserial o ślubie" Autor: Nicole Sochacki - Wójcicka Wydawnictwo: Roger Publishing Rok wydania: 2017
Liczba stron: 253


Ta książka tak naprawdę nie opowiada tylko o ślubie. Samego ślubu jest w niej niewiele. Nicole opisuje w niej swoje przygody, które przeżywała przed poznaniem Kuby. Pokazuje co by było gdyby. Wraca wspomnieniami do czasów odległych i jednocześnie przedstawia przygotowania do ślubu. Gdy wszystko już zaplanowane, wydawałoby się, że nic nie może zepsuć tego wyjątkowego dnia. A jednak, uparta teściowa postawi na swoim, przyszły mąż powie kilka słów za dużo i Nicole zaczyna wątpić, czy ten ślub ma sens. Czy ślub dojdzie do skutku? A może przerażona zachowaniem Kuby Nicole ucieknie z przed ołtarza? 

Znacie Mamęginekolog? Tak, to wspaniała ginekolog, która walczy o prawa kobiet w ciąży, pisze rewelacyjne posty medyczne i właśnie wydała drugą książkę. I to nie byle jaką." #Instaserial o ślubie" to kolejna pozycja autobiograficzna napisana przez Nic…

Warszawo, jak reagujesz na kobiety ciężarne?

Tym razem nie będę mówić o książkach. Razem z moimi koleżankami ze studiów musiałyśmy zrobić eksperyment społeczny, w formie filmu na zaliczenie przedmiotu - psychologii. Zdecydowałyśmy się zbadać zachowanie warszawiaków, a dokładniej to jak traktują oni kobiety ciężarne w komunikacji miejskiej. 29 kwietnia wyruszyłyśmy do Warszawy wyposażone w kamerki i poduszkę (symulowany brzuch ciążowy) oraz przypinkę od MamyGinekolog.  Na dworze był upał, momentami nawet 30 stopni.Przez kilka godzin jeździłyśmy różnymi środkami komunikacji miejskiej (metro, tramwaje) i obserwowałyśmy zachowanie ludzi. To co dostrzegłyśmy zszokowało nas. Postanowiłam, więc opisać cały eksperyment na blogu, gdyż niestety moje koleżanki nie zgodziły się na publikację stworzonego przez nas filmu. Postaram się jednak w pełni oddać, to co udało nam się pokazać.

Nasz eksperyment podzieliłyśmy na 3 etapy. W każdym z nich wystąpiła inna kobieta ciężarna w różnym okresie ciąży. Pierwsza (X) z nich miała bardzo duży i z da…

"Pocałunek cesarza" - Sylwia Bachleda PRZEDPREMIEROWO

Tytuł: "Pocałunek cesarza"
Autor: Sylwia Bachleda
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 436
Rok wydania: 2018

-Wybacz mi, Charlotte... - zaczął powoli, a ja czułam, że tracę grunt pod nogami. Nie chciałam słuchać, co ma mi do powiedzenia. -Niestety, to był nasz ostatni pocałunek. Za chwilę wyjeżdżam. Życzę ci dużo szczęścia... - przerwał. - I miłości...
Dziewiętnastowieczna Francja, piękna Charlotte oczekuje na powrót dawno niewidzianego narzeczonego Victora. Niestety mężczyzna dostaje posadę u samego cesarza i opuszcza kobietę na zawsze. Charlotte cierpi, jej złamane serce potrzebuje kogoś, kto je uleczy. Młoda kobieta poznaje sympatycznego przyszłego lekarza Franciszka. Po pewnym czasie ich przyjacielska relacja przeradza się w coś głębszego. Niestety, sielski spokój zaburza list od Victora i zaproszenie na bal od samego cesarza. Jak wiadomo, cesarzowi nie wolno odmawiać, więc Charlotte wyrusza do Wersalu. Czy jej miłość z Victorem będzie miała szansę się odrodzić? A może …