Przejdź do głównej zawartości

"Pretty Happy" - czyli jak odnalazłam siebie


Tytuł: "Pretty Happy. Przepis na pokochanie siebie"
Tytuł w oryginale: "Pretty Happy. Healthy Ways to Love Your Body"
Autor: Kate Hudson
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Liczba stron: 256
Data wydania: 23 lutego 2018

Radość przychodzi wraz z uproszczeniem życia.


Kate Hudson znamy z wielu filmowych ról, ale dzięki temu poradnikowi możemy dostrzec jej całkiem inną stronę. Autorka odkrywa przed nami sekret świetnego wyglądu i wspaniałego samopoczucia. Jak już sam tytuł sugeruje, "Pretty Happy" ma pomóc nam pokochać siebie i swoje ciało, a jednocześnie pokazać jak możemy udoskonalić swoje życie.

Nie jesteśmy odporni na upływ czasu.

Gdy otrzymałam propozycję zrecenzowania tej książki, dłuższą chwilę zastanawiałam się, czy będę potrafiła to zrobić. Ciężko mi ukryć, że mam ambiwalentne podejście do poradników. Jednak w opisie tej pozycji, coś mnie ujęło i przyjęłam ofertę wydawnictwa. Z utęsknieniem czekałam na przesyłkę, a gdy rozpakowałam karton od razu poczułam, że ta książka jest wyjątkowa. W paczce znalazłam też zeszyt na zapisywanie myśli oraz długopis. Nie zastanawiając się dłużej porzuciłam czytaną wówczas książkę i zabrałam się za "Pretty Happy". Już od pierwszych stron wiedziałam, że to jest to czego szukałam od wielu lat. Możecie się zdziwić, ale mam ogromny problem z zaakceptowaniem siebie i problemów zdrowotnych, które mnie dotykają. Czytając ten poradnik wreszcie zaczęłam dostrzegać te sfery swojego życia, które do tej pory skrywały się głęboko w czeluściach samej mnie. Dowiedziałam się co robię źle  i jak powinnam zacząć to zmieniać. Wydawać by się mogło, że to poradnik jak każdy inny, ale tak nie jest. Dla mnie jest to książka, która obudziła mnie po wieloletnim zimowym śnie. Na zewnątrz powoli zauważamy wiosnę, a ja dostrzegłam wiosnę w samej sobie.

Nie czekaj, aż szczęście samo zapuka do twoich drzwi.

Cóż więc jest takiego wyjątkowego w tej pozycji?

Na początku poradnika poznajemy bliżej autorkę, która na własnym życiu tłumaczy nam, niektóre ważne elementy prawidłowego funkcjonowania. Kate Hudson zapoznaje nas z czterema filarami dbania o siebie, które pomagają żyć w harmonii. Wydaje się to kolejną głupotą fitstyle, a jednak u mnie działa. W kolejnych rozdziałach zapoznajemy się ze szczegółami tych filarów. Ale, zanim filary to najpierw musimy dowiedzieć się jakim typem organizmu jesteśmy. W tym celu wypełniamy kwestionariusz, który składa się z 30 prostych pytań. Typy są trzy: vata, pita i kapha.
Ja jestem pitą, która kojarzona jest z wybuchowym charakterem, uporem i pewnością siebie. Może teraz nie wierzycie, że właśnie taka jestem, a może już poznaliście mnie z tej strony? Tak, pita to cała ja. Nie dowierzałam czytając dalszy opis dotyczący problemów zdrowotnych typu pita. Kolejny raz wszystko się zgadzało.
Gdy poznamy swój typ możemy pójść dalej z czytaniem książki i zapoznać się z istotą pierwszego filaru. W tym rozdziale nauczymy się zwracać uwagę na sygnały wysyłane nam przez nasz organizm i dowiemy się jak prawidłowo je interpretować. Zapoznamy się z tym, za odpowiada nasz tym organizmu, jakie choroby mogą nas dotykać i dlaczego się to dzieje. Nauczymy się żyć w zgodzie z naszym organizmem. Kolejny rozdział dotyczy filaru drugiego, czyli zdrowego odżywiania. Tutaj dowiemy się,  których produktów żywnościowych unikać, a które jeść jak najczęściej. Kate Hudson przekazuje nam też zasady zdrowego odżywiania, których powinniśmy przestrzegać. Filar trzeci dotyczy naszej aktywności fizycznej. Po wypełnieniu kolejnego kwestionariusza poznamy swój profil fizyczny i ćwiczenia, które powinniśmy wykonywać. W poradniku znajdziemy również podstawy jogi. Ostatni filar polega na opanowaniu naszych emocji.  Wypełniając kwestionariusz dowiemy się jak bardzo jesteśmy zestresowani i poznamy metody walki ze stresem. Zapoznamy się również z tajnikami medytacji. Następnie Kate Hudson przedstawia metody oczyszczania organizmu, a nawet podaje nam gotowe przepisy na oczyszczające kuracje. Na ostatnich stronach poradnika autorka umieściła swój tygodniowy plan dni, zawierający posiłki i ćwiczenia. W poradniku odnajdziemy też listę produktów, które działają na nasz organizm zasadotwórczo i zakwaszająco. Tych produktów powinniśmy unikać.
I tak pokrótce(chociaż i tak wyszło długo) opisałam Wam strukturę poradnika "Pretty Happy". Muszę jednak wspomnieć jeszcze o wizualnym wykonaniu tej pozycji. Książka ma twardą okładkę, a w środku odnajdziemy wiele zdjęć i wspaniałych rysunków. Nie da się ukryć, że poradnik został wykonany z niemałą dbałością o szczegóły. Wszystko w nim jest idealne, a cena nie jest wygórowana.

Świadomość tego, co mamy w życiu, by nie podążać ciągle umysłem ku temu, co byśmy chciały mieć, jest podstawą szczęścia.

Chyba nie muszę Wam mówić, ze "Pretty Happy" polecam Wam z całego serca. Wracam do tego poradnika co jakiś czas i za każdym razem odnajduję w nim coś nowego. Dzięki niemu zaczęłam lubić sama siebie (do pokochania jeszcze mi trochę brakuje, ale i tak jest postęp). Wprowadziłam w swoje życie zmiany. Zaczęłam unikać produktów, które działają na mnie negatywnie. Zwróciłam też uwagę na moją sprawność fizyczną. Co prawda nie zaczęłam ćwiczyć, ale za to codziennie spaceruję po kilka kilometrów. Mogę śmiało przyznać, że gdyby "Pretty Happy" nie trafił w moje ręce, na pewno nie wzięłabym się za siebie z własnej woli.  Jeśli chcecie poznać bliżej swój organizm i zmienić swój styl życia, to zapoznajcie się z tą pozycją. Zapewniam Was, że warto.Przestań się oceniać. Nie porównuj się do innych. Bądź wdzięczna za to, co już masz.


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Komentarze

 1. Wow, brzmi świetnie. Pewnie szybko tego nie będę miała, ale chciałąbym ją obejrzeć, przeczytac.
  pozdrawiam,
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmmm brzmi naprawdę dobrze, ale mam jakąś awersję do wszelkiego rodzaju kalendarzy, czy poradników - w ogóle do mnie nie przemawiają i jakoś tak nie potrafię się w nie wczuć :/

  she__vvolf 🐺

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałam, że to kolejny poradnik, po którego nie warto sięgać, ale po Twojej recenzji zmieniam zdanie! :)

  Pozdrawiam!
  Dominika
  domciachoo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze mówiąc, nie lubię poradników, a szczególnie o takiej tematyce. Zawsze jak się z takim czymś spotkam mam w głowie jedną myśl - "po co ja to czytam, przecież nie ma jednoznacznej recepty na szczęście". Na dodatek zazwyczaj są wydawane w takim formacie, że nigdzie nie można ich upchnąć :/

  Pozdrawiam i zapraszam:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#Instaserial o ślubie - nie uwierzysz, że to działo się naprawdę

Tytuł: "#Instaserial o ślubie" Autor: Nicole Sochacki - Wójcicka Wydawnictwo: Roger Publishing Rok wydania: 2017
Liczba stron: 253


Ta książka tak naprawdę nie opowiada tylko o ślubie. Samego ślubu jest w niej niewiele. Nicole opisuje w niej swoje przygody, które przeżywała przed poznaniem Kuby. Pokazuje co by było gdyby. Wraca wspomnieniami do czasów odległych i jednocześnie przedstawia przygotowania do ślubu. Gdy wszystko już zaplanowane, wydawałoby się, że nic nie może zepsuć tego wyjątkowego dnia. A jednak, uparta teściowa postawi na swoim, przyszły mąż powie kilka słów za dużo i Nicole zaczyna wątpić, czy ten ślub ma sens. Czy ślub dojdzie do skutku? A może przerażona zachowaniem Kuby Nicole ucieknie z przed ołtarza? 

Znacie Mamęginekolog? Tak, to wspaniała ginekolog, która walczy o prawa kobiet w ciąży, pisze rewelacyjne posty medyczne i właśnie wydała drugą książkę. I to nie byle jaką." #Instaserial o ślubie" to kolejna pozycja autobiograficzna napisana przez Nic…

Warszawo, jak reagujesz na kobiety ciężarne?

Tym razem nie będę mówić o książkach. Razem z moimi koleżankami ze studiów musiałyśmy zrobić eksperyment społeczny, w formie filmu na zaliczenie przedmiotu - psychologii. Zdecydowałyśmy się zbadać zachowanie warszawiaków, a dokładniej to jak traktują oni kobiety ciężarne w komunikacji miejskiej. 29 kwietnia wyruszyłyśmy do Warszawy wyposażone w kamerki i poduszkę (symulowany brzuch ciążowy) oraz przypinkę od MamyGinekolog.  Na dworze był upał, momentami nawet 30 stopni.Przez kilka godzin jeździłyśmy różnymi środkami komunikacji miejskiej (metro, tramwaje) i obserwowałyśmy zachowanie ludzi. To co dostrzegłyśmy zszokowało nas. Postanowiłam, więc opisać cały eksperyment na blogu, gdyż niestety moje koleżanki nie zgodziły się na publikację stworzonego przez nas filmu. Postaram się jednak w pełni oddać, to co udało nam się pokazać.

Nasz eksperyment podzieliłyśmy na 3 etapy. W każdym z nich wystąpiła inna kobieta ciężarna w różnym okresie ciąży. Pierwsza (X) z nich miała bardzo duży i z da…

"Pocałunek cesarza" - Sylwia Bachleda PRZEDPREMIEROWO

Tytuł: "Pocałunek cesarza"
Autor: Sylwia Bachleda
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 436
Rok wydania: 2018

-Wybacz mi, Charlotte... - zaczął powoli, a ja czułam, że tracę grunt pod nogami. Nie chciałam słuchać, co ma mi do powiedzenia. -Niestety, to był nasz ostatni pocałunek. Za chwilę wyjeżdżam. Życzę ci dużo szczęścia... - przerwał. - I miłości...
Dziewiętnastowieczna Francja, piękna Charlotte oczekuje na powrót dawno niewidzianego narzeczonego Victora. Niestety mężczyzna dostaje posadę u samego cesarza i opuszcza kobietę na zawsze. Charlotte cierpi, jej złamane serce potrzebuje kogoś, kto je uleczy. Młoda kobieta poznaje sympatycznego przyszłego lekarza Franciszka. Po pewnym czasie ich przyjacielska relacja przeradza się w coś głębszego. Niestety, sielski spokój zaburza list od Victora i zaproszenie na bal od samego cesarza. Jak wiadomo, cesarzowi nie wolno odmawiać, więc Charlotte wyrusza do Wersalu. Czy jej miłość z Victorem będzie miała szansę się odrodzić? A może …