Przejdź do głównej zawartości

"Powiem Ci coś" - Piotr Adamczyk


To cudowne, że człowiek ma zdolność do regeneracji. Wątroba odbudowuje się nam co sześć tygodni, skóra co miesiąc, kości co trzy miesiące, krew co cztery miesiące, DNA co pół roku, a mózg co rok. Nikt jednak nie wie, jak długo odbudowują się nam zakochane serca. 
Tytuł: "Powiem Ci coś"
Autor: Piotr Adamczyk
Wydawnictwo: Dobra Literatura
Liczba stron: 366
Data wydania: 8 marca 2018
W teorii liczby są bezwzględne, w życiu - ludzie.
Pisarz samotnie mieszkający w wielkim domu postanawia wynająć pokój studentce malarstwa. Tulinka tworzy tajemnicze i bajecznie drogie obrazy zamawiane przez ekstrawaganckich kolekcjonerów oraz gwiazdy Hollywood. Mężczyzna natomiast pogrąża się w pisaniu kryminału, którego fabuła jest niepokojąco zbieżna z wydarzeniami rozgrywającymi się w opuszczonym domu z naprzeciwka. Czy aby na pewno są tylko inspiracją dla fikcji literackiej? Relacja pisarza i studentki z każdym dniem staje się bardziej głęboka, ale czy aby na pewno bezpieczna dla ich obojga?
Mądrość zaczyna się wtedy, gdy nie tracisz nadziei, ale pozbywasz się złudzeń.
 Minęło półtora miesiąca od dnia, gdy skończyłam czytać tę książkę. Wydawać by się mogło, że już dawno moja opinia powinna pojawić się na tym blogu. Jak się jednak okazuje czasem dzieje się z nami coś co nie pozwala nam na szybszą reakcję. Tak też było i ze mną tym razem. "Powiem Ci coś" to książka, nad którą warto pochylić się dłużej. Nie jest to pierwsza lepsza powieść, o której zapomnimy po kilku dniach. To zdecydowanie pozycja, która ma w sobie drugie o wiele głębsze dno. Czytając nie dostrzeżemy tylko historii pisarza, ale przede wszystkim zauważymy w tej książce samych siebie. Po kilkudziesięciu stronach poczujemy, jakby autor zajrzał do naszej duszy. I pomimo tego, iż historia opisana w książce nie przypomina naszej chociażby w jednym calu, to z obawą będziemy czytać kolejne zdania.
Książka - porozumienie miedzy rozdziałami.
"Powiem Ci coś" to prawdziwa skarbnica cytatów. Te które wymieniłam to tylko niewielka część wszystkich zaznaczonych przeze mnie. Do ich zaznaczania zużyłam aż trzy kolory zakładek indeksujących. Pomyślicie co w tym dziwnego, przecież wy normalnie tyle zaznaczacie. Ale u mnie jest inaczej, ja zaznaczam tylko te cytaty, które docierają do mojego serca. Tylko takie, które zapiszę i wykorzystam kiedyś w przyszłości. To właśnie te krótkie zdania, przemyślenia głównego bohatera powodują, że ta książka jest tak wyjątkowa. Po jej przeczytaniu już nigdy nie będziesz tym samym człowiekiem. I tylko od ciebie będzie zależało, czy staniesz się lepszy, czy gorszy.
Życie - tylko dwie sylaby. Brzmi tak krótko. Ale lepiej niż dwa razy dłuższa wegetacja. 
W kobietach bardzo seksowne są książki, które przeczytały. 
O wyższości literatury nad przelotnym romansem. Książka zazwyczaj dociera głębiej niż facet, a przy tym nie chrapie.Z twórczością Piotra Adamczyka nie spotkałam się wcześniej nigdy. Dziś wiem, że koniecznie muszę nadrobić wszystkie jego książki. I wiem, że na pewno się nie rozczaruję. I tak samo zachęcam Was do poznania bliżej jego pozycji. A jeśli nie chcecie czytać wszystkich, to przeczytajcie chociaż "Powiem Ci coś". Na pewno się nie zawiedziecie.
Ludzie tak bardzo boją się rozczarowań, że nawet nie próbują być szczęśliwi. Ale lepiej być dwa razy rozczarowanym niż ani razu szczęśliwym.Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Dobra Literatura.
Tęsknota to także wgłębienie na poduszce, do którego pasujesz tylko ty.

Komentarze

  1. Jestem bardzo ciekawa Adamczyka, nie będę ukrywać. Chętnie przeczytam tę ksiażkę. :)
    pozdrawiam
    polecam-goodbook.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#Instaserial o ślubie - nie uwierzysz, że to działo się naprawdę

Tytuł: "#Instaserial o ślubie" Autor: Nicole Sochacki - Wójcicka Wydawnictwo: Roger Publishing Rok wydania: 2017
Liczba stron: 253


Ta książka tak naprawdę nie opowiada tylko o ślubie. Samego ślubu jest w niej niewiele. Nicole opisuje w niej swoje przygody, które przeżywała przed poznaniem Kuby. Pokazuje co by było gdyby. Wraca wspomnieniami do czasów odległych i jednocześnie przedstawia przygotowania do ślubu. Gdy wszystko już zaplanowane, wydawałoby się, że nic nie może zepsuć tego wyjątkowego dnia. A jednak, uparta teściowa postawi na swoim, przyszły mąż powie kilka słów za dużo i Nicole zaczyna wątpić, czy ten ślub ma sens. Czy ślub dojdzie do skutku? A może przerażona zachowaniem Kuby Nicole ucieknie z przed ołtarza? 

Znacie Mamęginekolog? Tak, to wspaniała ginekolog, która walczy o prawa kobiet w ciąży, pisze rewelacyjne posty medyczne i właśnie wydała drugą książkę. I to nie byle jaką." #Instaserial o ślubie" to kolejna pozycja autobiograficzna napisana przez Nic…

Warszawo, jak reagujesz na kobiety ciężarne?

Tym razem nie będę mówić o książkach. Razem z moimi koleżankami ze studiów musiałyśmy zrobić eksperyment społeczny, w formie filmu na zaliczenie przedmiotu - psychologii. Zdecydowałyśmy się zbadać zachowanie warszawiaków, a dokładniej to jak traktują oni kobiety ciężarne w komunikacji miejskiej. 29 kwietnia wyruszyłyśmy do Warszawy wyposażone w kamerki i poduszkę (symulowany brzuch ciążowy) oraz przypinkę od MamyGinekolog.  Na dworze był upał, momentami nawet 30 stopni.Przez kilka godzin jeździłyśmy różnymi środkami komunikacji miejskiej (metro, tramwaje) i obserwowałyśmy zachowanie ludzi. To co dostrzegłyśmy zszokowało nas. Postanowiłam, więc opisać cały eksperyment na blogu, gdyż niestety moje koleżanki nie zgodziły się na publikację stworzonego przez nas filmu. Postaram się jednak w pełni oddać, to co udało nam się pokazać.

Nasz eksperyment podzieliłyśmy na 3 etapy. W każdym z nich wystąpiła inna kobieta ciężarna w różnym okresie ciąży. Pierwsza (X) z nich miała bardzo duży i z da…

"Pocałunek cesarza" - Sylwia Bachleda PRZEDPREMIEROWO

Tytuł: "Pocałunek cesarza"
Autor: Sylwia Bachleda
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 436
Rok wydania: 2018

-Wybacz mi, Charlotte... - zaczął powoli, a ja czułam, że tracę grunt pod nogami. Nie chciałam słuchać, co ma mi do powiedzenia. -Niestety, to był nasz ostatni pocałunek. Za chwilę wyjeżdżam. Życzę ci dużo szczęścia... - przerwał. - I miłości...
Dziewiętnastowieczna Francja, piękna Charlotte oczekuje na powrót dawno niewidzianego narzeczonego Victora. Niestety mężczyzna dostaje posadę u samego cesarza i opuszcza kobietę na zawsze. Charlotte cierpi, jej złamane serce potrzebuje kogoś, kto je uleczy. Młoda kobieta poznaje sympatycznego przyszłego lekarza Franciszka. Po pewnym czasie ich przyjacielska relacja przeradza się w coś głębszego. Niestety, sielski spokój zaburza list od Victora i zaproszenie na bal od samego cesarza. Jak wiadomo, cesarzowi nie wolno odmawiać, więc Charlotte wyrusza do Wersalu. Czy jej miłość z Victorem będzie miała szansę się odrodzić? A może …