Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie 2017 roku i plany na 2018


Rok 2017 to rok największych zmian w moim życiu. Gdy w kwietniu zakładałam Bookstagram nie wierzyłam, że aż tak się w to wkręcę. Dziś obserwuje mnie ponad 1400 osób i czuję ogromną radość, że należę do tej społeczności. W czerwcu napisałam swój pierwszy post na tym blogu, a dziś jest Was tutaj ponad 50 osób. Cieszę się z każdego komentarza i z każdej nowej osóbki. W 2017 roku udało mi się nawiązać kilka współprac recenzenckich. Co prawda były to głównie współprace jednorazowe, ale mimo wszystko fajnie, że mogłam się rozwinąć także w tę stronę. Wiadomo, że jak większość osób piszących o książkach marzę o ciągłym rozwijaniu się i doskonaleniu. Jestem świadoma, że moje recenzje i fotografie nie są idealne. Ale przecież w życiu ważne jest, aby piąć się do góry, nawet małymi kroczkami. Od kwietnia zaczęłam zapisywać jakie książki udało mi się przeczytać. Robiłam to głównie dla zaspokojenia swojej ciekawości. Dzięki temu wiem, że przeczytałam 74 pozycje. Czy jest to dobry wynik? Nie mam pojęcia, bo nie podchodzę do tego w ten sposób. Na pewno jest to bardzo dużo książek, wiele wspaniałych historii i mnóstwo wywołanych uczuć. Niektóre pozycje pokochałam, inne znienawidziłam. Ale tak to jest, nie każda książka jest wspaniała i zachwyci nasze serce. Postanowiłam nie wymieniać wszystkich przeczytanych przeze mnie książek, bo zanudziłabym Was na śmierć. Wymienię jedynie 10 najlepszych i 10 najgorszych książek 2017 roku. Oczywiście jest to moja obiektywna opinia i może ktoś z Was miał całkiem odmienne zdanie na temat tych pozycji. Zacznijmy od książek, do których na pewno już nie wrócę.

10 najgorszych książek przeczytanych w 2017 roku! (kolejność losowa)

1." Moje serce należy do Ciebie" - Alessio Puleo
2. "Wyznania randkowiczki" - Rosy Edwards
3. "Konkurs na żonę" - Beata Majewska
4. "Kiedy Cię poznałam" - Cecelia Ahern
5."Wokół słów" - Jeff Bartsch
6. "Przeminęło z mailem" - Barbara Drews
7. "Gwiazdy nad Oktober Bend" - Glenda Millard
8. "Początek wszystkiego" - Robyn Schneider
9. "Dwoje do pary" - Andy Jones
10. "Polskie morderczynie" - Katarzyna Bonda

10 najlepszych książek przeczytanych w 2017 roku! (kolejność losowa)

1. "Klątwa przeznaczenia" - Monika Magoska - Suchar, Sylwia Dubielcka
2." Dożywocie" - Marta Kisiel
3. "Spektrum.Leonidy" - Nanna Foss
4. "Życie jest piękne" - Natalia Murawska
5. "Co przyniesie wieczność" - Jenniffr L. Armentrout
6. "Córeczka" - Kathryn Croft
7. "Twierdza Kimerydu" - Magdalena Pioruńska
8. "Powód by oddychać" - Rebecca Donovan
9. "Oddychając z trudem" - Rebecca Donovan
10. "Biorąc oddech" - Rebecca Donovan

Jakie mam plany na 2018 rok?

Po pierwsze i najważniejsze bardzo chciałabym się rozwijać. Marzę o tym, aby moje recenzje były ciekawsze. Abyście sięgali po książki z mojego polecenia. W głębi mojego serca skrywa się też małe pragnienie, dotyczące zdjęć. Chciałabym, aby były jak najlepsze, aby było widać w nich postęp.
Po drugie, chciałabym docierać do jak największej  liczby osób. Byłabym szczęśliwa jeśli w tym roku uda mi się przekroczyć dwa tysiące obserwatorów na bookstagramie. Czy się uda? Zobaczymy
Po trzecie, moim mini marzeniem jest zacząć coś nowego i rozpocząć działalność w czymś nowym. Na razie nie powiem wam o czym myślę. Ale, może sami się domyślicie.
A co do czytania, nie robię sobie list do przeczytania. Nie wywieram sama na siebie presji co do ilośći przeczytanych pozycji. Na pewno chciałabym przeczytać te książki, które już od jakiegoś czasu czekają w biblioteczce na przeczytanie.
I to by było na tyle.

A wy jak wspominacie rok 2017?

Komentarze

 1. Widzę, że miałaś bardzo udany 2017 rok :) Ja również wspominam go dobrze.
  Życzę Ci samych sukcesów w 2018! Pozdrawiam :* Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 2. "Gwiazdy nad oktober bend" zgadzam się i podpisuję czym się da! Ta pozycja była straszna i wkurzająca jednocześnie pod względem technicznym - w dziwaczny sposób napisana :)
  Trzymam za Ciebie kciuki w przyszłym/obecnym? roku i życzę wielu sukcesów. Ja się na kilku współpracach z wydawnictwami "przejechałam" i ten rok daję sobie po prostu na luz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super post.Cieszę się,że zostałaś na IG.Pamiętam jakie miałaś rozterki na stories.Wynik książkowy super.Życzę Ci,aby ten rok był jeszcze bardziej udany.
  Pozdrawiam.
  czytanestrony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Też uważam, że założenie bloga i bookstagrama było jedną z lepszych decyzji jakie podjęłam w zeszłym roku. Trzymam kciuki za dalszy rozwój i na pewno będę Cię dalej podglądać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#Instaserial o ślubie - nie uwierzysz, że to działo się naprawdę

Tytuł: "#Instaserial o ślubie" Autor: Nicole Sochacki - Wójcicka Wydawnictwo: Roger Publishing Rok wydania: 2017
Liczba stron: 253


Ta książka tak naprawdę nie opowiada tylko o ślubie. Samego ślubu jest w niej niewiele. Nicole opisuje w niej swoje przygody, które przeżywała przed poznaniem Kuby. Pokazuje co by było gdyby. Wraca wspomnieniami do czasów odległych i jednocześnie przedstawia przygotowania do ślubu. Gdy wszystko już zaplanowane, wydawałoby się, że nic nie może zepsuć tego wyjątkowego dnia. A jednak, uparta teściowa postawi na swoim, przyszły mąż powie kilka słów za dużo i Nicole zaczyna wątpić, czy ten ślub ma sens. Czy ślub dojdzie do skutku? A może przerażona zachowaniem Kuby Nicole ucieknie z przed ołtarza? 

Znacie Mamęginekolog? Tak, to wspaniała ginekolog, która walczy o prawa kobiet w ciąży, pisze rewelacyjne posty medyczne i właśnie wydała drugą książkę. I to nie byle jaką." #Instaserial o ślubie" to kolejna pozycja autobiograficzna napisana przez Nic…

Warszawo, jak reagujesz na kobiety ciężarne?

Tym razem nie będę mówić o książkach. Razem z moimi koleżankami ze studiów musiałyśmy zrobić eksperyment społeczny, w formie filmu na zaliczenie przedmiotu - psychologii. Zdecydowałyśmy się zbadać zachowanie warszawiaków, a dokładniej to jak traktują oni kobiety ciężarne w komunikacji miejskiej. 29 kwietnia wyruszyłyśmy do Warszawy wyposażone w kamerki i poduszkę (symulowany brzuch ciążowy) oraz przypinkę od MamyGinekolog.  Na dworze był upał, momentami nawet 30 stopni.Przez kilka godzin jeździłyśmy różnymi środkami komunikacji miejskiej (metro, tramwaje) i obserwowałyśmy zachowanie ludzi. To co dostrzegłyśmy zszokowało nas. Postanowiłam, więc opisać cały eksperyment na blogu, gdyż niestety moje koleżanki nie zgodziły się na publikację stworzonego przez nas filmu. Postaram się jednak w pełni oddać, to co udało nam się pokazać.

Nasz eksperyment podzieliłyśmy na 3 etapy. W każdym z nich wystąpiła inna kobieta ciężarna w różnym okresie ciąży. Pierwsza (X) z nich miała bardzo duży i z da…

"Pocałunek cesarza" - Sylwia Bachleda PRZEDPREMIEROWO

Tytuł: "Pocałunek cesarza"
Autor: Sylwia Bachleda
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 436
Rok wydania: 2018

-Wybacz mi, Charlotte... - zaczął powoli, a ja czułam, że tracę grunt pod nogami. Nie chciałam słuchać, co ma mi do powiedzenia. -Niestety, to był nasz ostatni pocałunek. Za chwilę wyjeżdżam. Życzę ci dużo szczęścia... - przerwał. - I miłości...
Dziewiętnastowieczna Francja, piękna Charlotte oczekuje na powrót dawno niewidzianego narzeczonego Victora. Niestety mężczyzna dostaje posadę u samego cesarza i opuszcza kobietę na zawsze. Charlotte cierpi, jej złamane serce potrzebuje kogoś, kto je uleczy. Młoda kobieta poznaje sympatycznego przyszłego lekarza Franciszka. Po pewnym czasie ich przyjacielska relacja przeradza się w coś głębszego. Niestety, sielski spokój zaburza list od Victora i zaproszenie na bal od samego cesarza. Jak wiadomo, cesarzowi nie wolno odmawiać, więc Charlotte wyrusza do Wersalu. Czy jej miłość z Victorem będzie miała szansę się odrodzić? A może …